Registruj se

Polovni automobili Polovni automobili, auto oglasi, nova i polovna vozila

Formula 1: Monako

Velikom nagradom Monaka nastavljena je Formula 1 sezona.

Aktuelni šampion Lewis Hamilton za volanom Mercedesa je zabeležio svoju prvu pobedu u sezoni i na taj način smanjio zaostatak u generalnom plasmanu. Iza njega se našao Daniel Ricciardo u Red Bullu dok je poslednje mesto na podijumu zauzeo Sergio Perez u Force India Mercedesu.

Sama trka je protekla u teškim vremenskim uslovima i kiša koja je padala celu noć je nastavila da pada i sledećeg jutra. To je označilo da je, po prvi put u Formula 1 istoriji, trka počela pod žutom zastavom i "safety car" je napustio stazu tek posle sedam krugova. Ricciardo se kvalifikovao na pol poziciju i već na samom početku je napravio prednost od oko 13 sekundi. Lider u generalnom plasmanu Nico Rosberg se našao iza njega, ali je postalo jasno da je Hamilton brži pa je stiglo timsko naređenje da Nemac pusti timskog kolegu da ga prestigne. Kako se staza polako osušila, Ricciardo je odlučio da uzme nove gume dok je Hamilton ostao na kišnim, čime je preuzeo lidersku poziciju. Vozač Red Bulla se vraća na prvo mesto u 31 krugu, kada ponovo odlazi u pit, ali nesporazum sa timom ga je koštao nekoliko dodatnih sekundi, posle čega je Hamilton opet poveo. Trostruki šampion više nije ispuštao prednost i sigurnom vožnjom je zabeležio 44 pobedu u karijeri. Veliko iznenađenje je napravio Perez i osvojio prvi podijum za Force India Mercedes u 2016 sezoni posle velike borbe sa Sebastian Vettelom. Iza njih se našlo još jedno iznenađenje i to Fernando Alonso dok je Nico Hulkenberg u poslednjem krugu prestigao Rosberga i završio kao šesti. To je označilo da je Hamilton smanjio prednost klupskog kolege na 24 poena i šampionska trka je ponovo otvorena. Pobednik prethodne trke Max Verstappen je uspeo da se slupa po treći put ovog vikenda, a iz istog razloga trku nisu završili ni Kimi Raikkonen, Daniil Kvyat i oba Sauber Ferrarija i Renaulta. Sezona se nastavlja za dve sedmice u Kanadi.