Registruj se

Polovni automobili Polovni automobili, auto oglasi, nova i polovna vozila

Formula 1: Rusija

Velikom nagradom Rusije nastavljena je Formula 1 sezona.

Vozač Mercedesa Nico Rosberg je nastavio sa dominacijom i zabeležio je četvrtu uzastopnu pobedu ove sezone i 18 u karijeri. Iza njega se našao njegov klupski kolega Lewis Hamilton dok je poslednje mesto na podijumu zauzeo Kimi Raikkonen u Ferrariju. Na taj način Rosberg već sada ima velika 43 poena prednosti i sigurno korača prema svojoj prvoj tituli u karijeri. Sa druge strane, Hamilton se uspeo oporaviti nakon što je trku počeo tek kao deseti, a sredinom trke je uspeo i da napadne lidersku poziciju pre nego što je morao da odustane zbog kvara na bolidu. Njemu je pomoglo što se i Sebastian Vettel slupao u prvom krugu nakon dva incidenta sa Red Bullovim vozačem Daniil Kvyatom. Incident se desio kada je Vettel pokušao da prestigne Daniel Ricciarda u drugoj krivini za petu poziciju i pri tom zakačio Kvyata, a Ruski vozač je odgovorio u sledećoj krivini i izbacio Nemca iz trke. Za ovaj potez Kvyat je dobio deset sekundi kazne, a trku je završio kao 15. Do 16 kruga (od ukupno 53), Hamilton je uspeo da se probije na drugo mesto i da smanji prednost Rosberga na samo 7.5 sekundi, ali je zatim stiglo upozorenje iz pit tima da njegov Mercedes ima problema sa vodenom pumpom, pa je aktuelni šampion morao da uspori. On je ipak završio na drugom mestu sa 25 sekundi zaostatka. Do kraja trke najveća borba je viđena za treće mesto gde je Raikkonen uspeo da nadmaši Valtteri Bottasa. Poene je osvojio i Fernando Alonso po prvi put od Velike nagrade Mađarske u Julu prošle godine, a prve poene ove sezone je osvojio i Renault zahvaljujući sedmom mestu Kevin Magnussena. Odličnim vožnjama je nastavio i novi Američki tim Haas, koji je osvojio poene po treći put u ovogodišnje četiri trke. Sezona se nastavlja za dve sedmice u Španiji.